VILNIAUS MIESTO PSICHIKOS SVEIKATOS CENTRAS

 

 

notebook
Čia galite sužinoti plačiau, kokie gydymo metodai naudojami mūsų ligoninėje

 

 

notebook
Spustelėję šią nuorodą surasite naudingos informacijos, kur galėtumėte kreiptis iškilus įvairioms problemoms

 

 

 

 

cd
GERONTOPSICHIATRINIS SKYRIUS

Skyriuje teikiamos paslaugos

Skyriuje gydomi pacientai nuo 60-ties metų amžiaus, sergantys įvairiais psichikos sutrikimais, atliekama demencijų diagnostika.

Priklausomai nuo sutrikimų kilmės, parenkamas optimalus medikamentinis kiekvieno šių susirgimų gydymas.

Gerontopsichiatrinis skyrius suskirstytas į du poskyrius: viename - teikiama pagalba ūmesniais psichikos sutrikimais sergantiems pacientams, o kitame gydomi lengvesniais psichikos sutrikimais sergantys, savarankiškesni, mažiau priežiūros reikalaujantys asmenys. Gydomi ir tiriami pacientai iš Vilniaus miesto ir visos Lietuvos, iš viso - 30 vietų moterims.

Kiekvienai pacientei parenkamas kompleksinis ir individualus slaugos ir gydymo planas. Skyriuje yra du užimtumo terapijos kambariai, kur kiekvieną dieną pacientai susirenka daryti mankštą, vyksta meno, muzikos terapija, jų pagalba yra lavinama atmintis, ugdomas pacientų savarankiškumas.

Didžiausias dėmesys yra skiriamas pacientų užimtumui ir socialinių įgūdžių ugdymui. Tuo tikslu yra įrengta pacientų virtuvėlė, kur jie patys gali pasigaminti mėgstamą maistą, ruošiamos popietės, aptarinėjama ir kartu skaitoma spauda, dalinamasi patirtimi, išgyvenimais. Antrame aukšte yra skalbyklėlė, kur pacientai turi galimybę išsiskalbti savo drabužius ir kartu neprarasti kasdieninių įgūdžių.

Mūsų darbuotojai

Skyriuje dirba: skyriaus vedėja gyd. G. Šimkuvienė, gyd. R. Ruseckienė ir gyd. G. Jarienė, psichologas, reabilitologas, neurologas, slaugos personalas, esant reikalui, konsultuoja kitų specialybių gydytojai, teikiamos socialinio pobūdžio konsultacijos.

Mus rasite: Vasaros g. 5, 2 korpusas, tel. (8 5) 261 0857.

Skyriaus istorija

Gerontopsichiatrinis skyrius atidarytas 1994 metais, 2004 metais perkeltas į atnaujintas patalpas. Per šiuos metus susiformavo gilios ir savitos gydymo tradicijos. Skyrius, kaip ir visi ligoninėje vykdomi projektai, yra remiamas tarptautinės organizacijos “Ženevos iniciatyva psichiatrijoje”. Atvyksta konsultantai iš Oksfordo universiteto, kurie dalinasi patirtimi, kaip reikėtų dirbti su gerontopsichiatriniais ligoniais. Pacientus konsultuoja Vilniaus Universiteto Psichiatrijos klinikos darbuotojai.