VILNIAUS MIESTO PSICHIKOS SVEIKATOS CENTRAS

 

 

notebook
Čia galite sužinoti plačiau, kokie gydymo metodai naudojami mūsų ligoninėje

 

 

notebook
Spustelėję šią nuorodą surasite naudingos informacijos, kur galėtumėte kreiptis iškilus įvairioms problemoms

 

 

 

 

cd
PSICHOSOCIALINĖS REABILITACIJOS SKYRIUS

Skyriuje teikiamos paslaugos

Psichosocialinės reabilitacijos skyriuje yra teikiamos dviejų rūšių paslaugos: psichosocialinės reabilitacijos ir užimtumo. Psichosocialinės reabilitacijos paslaugos (II etapo reabilitacijos paslaugos) yra teikiamos asmenims iki 60 metų, turintiems psichikos sveikatos sutrikimų, sunkumų kasdieniame ar socialiniame gyvenime ir norintiems pagerinti savo gyvenimo kokybę. Dirbdami kartu su pacientais siekiame pagerinti funkcines jų galimybes kartu ugdant psichologinius, bendravimo, protinius ir kasdienius gyvenimo įgūdžius. Pacientai skatinami aktyviai įsitraukti į reabilitacijos procesą, kurio metu siekia išmokti sėkmingai prisitaikyti kintančioje aplinkoje, sugrįžti į savarankišką ir individualias vertybes atitinkantį gyvenimo būdą. Kiekvienas psichosocialinės reabilitacijos skyriaus pacientas turi asmeninį terapeutą (atvejo vadybininką), kuris palaiko, koordinuoja, organizuoja reabilitacijos procesą, parenka optimaliausias priemones tikslams pasiekti ir padeda spręsti kilusius sunkumus. Psichosocialinės reabilitacijos skyriuje yra taikomi moksliškai pagrįsti reabilitacijos metodai, tarp jų kognityvinė elgesio terapija grupėse ir individualiai, prarastų įgūdžių atstatymo ir naujų įgūdžių lavinimo užsiėmimai, siūloma meno, judesio, muzikos terapija, teikiama pagalba artimiesiems. Išrašant iš ligoninės, esant poreikiui, pacientui teikiamos specialistų rekomendacijos. Po hospitalizacijos, psichikos sveikatos paslaugų vartotojai, grįžę į jiems įprastą aplinką, sugebės pasirūpinti savimi, gerės santykiai su šalia esančiais žmonėmis, didės pasitikėjimas savimi. Sveikatos palaikymui siūloma savitarpio pagalbos grupė.
Taip pat skyriuje yra teikiamos tikslingo užimtumo paslaugos (I etapo reabilitacijos paslaugos), kurios yra siūlomos besigydantiems VmPSC pacientams. Užsiėmimų metu yra ugdomi baziniai įgūdžiai, keliama motyvacija psichosocialinei reabilitacijai.
Psichosocialinės reabilitacijos skyriaus misija- gerinti klientų gyvenimo kokybę.

Mūsų darbuotojai

Skyriuje dirba:

Psichiatras: J. Hilbig
Psichikos sveikatos slaugytoja: D. Kalantienė.
Gydytoja reabilitologė: E. Beinorienė
Pisichologės: V. Stankutė, D. Talijūnienė
Ergoterapeutai: T. Polionis; A. Bartkevičius, D. Oželytė, M. Grybauskaitė, G. Dirsytė, J. Norvilaitė-Vaitkienė, I. Kaupienė.
Dailės terapeutas: M. Televičius
Muzikos užimtumo specialistė: G. Rytel
Užimtumo terapeutas: O. Žvirblis
Bibliotekininkė: V. Budrevičienė
Kineziterapeuto padėjėja: E. Kiupelytė
Masažistė: E. Savičienė
Slaugytoja: B. Paleckienė
Valytoja: I. Gorbotovič
Valytoja: V. Novoslavskaja

Skyriaus istorija

Vasaros ligoninės Psichosocialinės reabilitacijos skyrius savo veiklą pradėjo 2005 m. sausio mėnesį. Skyrius įkurtas vykdant projektą “Matra".
Iki 2016 metų skyriuje buvo vykdomos tik I-ojo etapo reabilitacijos paslaugos kituose skyriuose besigydantiems pacientams. Nuo 2016 metų psichosocialinės reabilitacijos skyriuje yra vykdomos I-ojo ir II-ojo etapo psichosocialinės reabilitacijos paslaugos.