Naujiena

Artėjant gražiausioms metų šventėms

2023 12 15


Baigiantis kalendoriniams metams, jau tradicija tapo ligoninėje organizuoti  Psichosocialinės reabilitacijos skyriaus pacientų darbų mugę ir pristatyti sukurtus darbus. Šiemet mugėje pristatyti ir Gerontopsichiatrijos  skyriaus pacientų darbeliai – sveikinimo atvirukai.

„Kiekvienas parodos eksponatas labai savitas, pareikalavęs daug laiko, kantrybės, kūrybinės išmonės bei pastangų“, – džiaugiasi skyriaus vedėja gydytoja psichiatrė Ona Davidonienė.

Psichosocialinė reabilitacija tai ne tik malonus laisvalaikio praleidimo būdas, bet ir efektyvus psichoterapijos gydymo metodas, padedantis įveikti sveikatos sutrikimus bei leidžiantis išreikšti save, išmokti naujų veiklų, formuoti įgūdžius, kurie dėl sveikatos sutrikimų būna primiršti.

Parodoje eksponuojama daug širdžiai mielų, meniškų, artėjančias metų šventes simbolizuojančių dirbinių: iš vilnos pagamintos eglutės, meniškai apipavidalinti gėlių vazonai, buteliai, padėkliukai, iš vaško pagaminti žaisliukai eglučių papuošimui. Daug dirbinių iš medžio: inkilėliai, krepšiai, dėžutės, angeliukų skulptūrėlės…

Meno terapija skatina kūrybiškumą, gerina  savijautą ir saviraišką, mažina socialinę atskirtį, skatina pacientų bendravimą ir pasitikėjimą.

Ši mugė vainikuoja Psichosocialinės reabilitacijos skyriaus darbą, kuris yra sudėtinė ir labai reikalinga gydymo proceso dalis.