Valgymo sutrikimų centras

Tel.  Nr. (8 5) 262 59 79

Valgymo sutrikimų centrą sudaro stacionaro skyrius ir dienos stacionaras, vaikų ir paauglių dienos stacionaras ir ambulatorinių konsultacijų kabinetai.

Valgymo sutrikimų centro ambulatorinių konsultacijų kabinetuose teikiamos planinės konsultacijos suaugusiesiems ir paaugliams, turintiems valgymo sutrikimų. Priimami pacientai su šeimos gydytojo ar gydytojo specialisto siuntimu, kai reikalinga psichiatro konsultacija dėl valgymo sutrikimų gydymo ar diagnozės.

Valgymo sutrikimų centre veikia  12 stacionarinių lovų Valgymo sutrikimų stacionaras, kuriame teikiama specializuota stacionarinė pagalba ir mitybos atstatymas suaugusiems, sergantiems vidutinio ir sunkaus laipsnio valgymo sutrikimais. 

Stacionariniam gydymui pacientai hospitalizuojami per ligoninės priėmimo skyrių. Pacientai gydymui gali būti perkeliami iš kitų VšĮ VmPSC skyrių ar sveikatos priežiūros įstaigų.
Skyrius atviro tipo, todėl pacientai turi būti motyvuoti gydytis, gebėti aktyviai dalyvauti gydymosi procese, grupiniuose užsiėmimuose, bendradarbiauti.

Stacionarinio gydymo trukmė – vidutiniškai 2–4 savaitės, tačiau atsižvelgiant į gydymo, tyrimų eigą bei paciento būklę, gali būti tęsiamas iki 90 dienų. Po gydymosi stacionare, kai reikalinga tęstinė pagalba, pacientai gali būti nukreipiami gydytis į Valgymo sutrikimų skyriaus dienos stacionarą. Pacientams skirta 30 apsilankymų, tačiau gydymo trukmė gali būti pratęsta atsižvelgiant į paciento būklę.

VALGYMO_SUTRIKIMu_SK-eb4a46dfb0fbf79a38f72e8803a881d7.jpg

Skyriaus vedėja – gydytoja psichiatrė-psichoterapeutė Brigita Baks

VALGYMO_SUTRIKIMu_SK._VEDeJA-85da1e4a1c430352c9bca8b8c0d1a7e8.jpg

Valgymų sutrikimų centre taikomas pakopinis, kompleksinis, lankstus ir į pacientą orientuotas valgymo sutrikimų gydymas. Organizuojamas komandinis darbas. Valgymo sutrikimų skyriuje ir dienos stacionare teikiamos gydytojo psichiatro, gydytojo dietologo konsultacijos, taikomas psichologinis konsultavimas, grupinė psichoterapija, kineziterapija (kūno vaizdo grupės, relaksacija, fizinis aktyvumas), meno terapija, filmų terapija, psichoedukacija, mentalizacija ir kt. Komandoje dirba gydytojai psichiatrai-psichoterapeutai, psichologai-psichoterapeutai, gydytoja dietologė, kineziterapeutė, pacientų valgymą nuolat supervizuoja psichikos sveikatos slaugytojos. Skyriaus pacientus konsultuoja gydytojai specialistai, socialinis darbuotojas.
Po gydymo stacionare sudaroma galimybė tęsti palaikomąją psichoterapiją ( 1 kartą per savaitę, 12 savaičių). Bendradarbiaujama su savipagalbos grupes vedančiais savanoriais, turėjusiais valgymo sutrikimų patirtį.
Skyriuje pacientai lankomi darbo dienomis 17-20 val., švenčių ir poilsio dienomis 11 –13 val. ir 17–19 val. Pacientų lankymas kitu laiku galimas skyriaus vedėjo arba, skyriaus vedėjo nedarbo laiku, budinčio gydytojo leidimu.

Į Valgymo sutrikimų vaikų ir paauglių dienos stacionarą

Į Valgymo sutrikimų vaikų ir paauglių dienos stacionarą priimami pacientai nuo 15 metų (išimtiniais atvejais nuo 14 metų) su gydytojo vaikų ir paauglių psichiatro siuntimu. Šiame dienos stacionare yra 12 vaikų ir paauglių dienos stacionaro vietų. Pacientams skirta 30 apsilankymų, tačiau gydymo trukmė gali būti pratęsta atsižvelgiant į paciento būklę.

Vaikų ir paauglių dienos stacionare taikoma grupinė psichoterapija, psichoedukacija, dietologo grupė ir individualios konsultacijos, edukacinė grupė tėvams, teikiamos individualios bei šeimos konsultacijos su gydančiu gydytoju vaikų ir paauglių psichiatru. Organizuojami komandos susirinkimai, pacientų atvejų aptarimai.