Svarbi informacija

Į mūsų ligoninę pacientai gali atvykti planine tvarka gydytojo psichiatro ar šeimos gydytojo siuntimu. Esant ūmiai būklei ir būtinosios pagalbos indikacijoms pacientai gali atvykti patys be siuntimo ar būti atvežami greitosios medicinos pagalbos. Atsižvelgiant į paciento būklę ir pageidavimus pacientas yra siunčiamas į stacionaro skyrius ar dienos stacionarą.

Visi pacientai, atvykę į priėmimo skyrių, gauna išsamią informaciją apie centro vidaus tvarką, paciento teises ir pareigas, lankymo tvarką, numatomą gydymą, informuojami apie asmens duomenų tvarkymą. Visa informacija apie pacientą yra teikiama tik vadovaujantis teisės aktų reikalavimais, tik su paciento sutikimu. Todėl priėmimo skyriuje pacientui pateikiamas Paciento valios pareiškimas, kur nurodoma aukščiau išvardinta informacija ir  prašoma nurodyti, kam galima teikti informaciją apie jo sveikatos būklę. Visu gydymo stacionare ar dienos stacionare metu  yra sudaroma  humaniška aplinka, su pacientu yra bendradarbiaujama  parenkant ar keičiant gydymą, sprendžiant išrašymo iš skyriaus klausimą ir kitus klausimus. Visuose skyriuose galima anonimiškai pareikšti savo nusiskundimus ar pasiūlymus.

Kad nesusidarytų eilės priėmimo skyriuje, yra numatytas planinis hospitalizacijos laikas į kiekvieną skyrių.

Dienos stacionarą 9.00 iki 10.00 val.
Poūmės psichiatrijos sk. 10.00 iki 11.00 val.
Gerontopsichiatrijos sk. 11.00 iki 12.00 val.
Ribinių būsenų sk. 12.00 iki 13.00 val.Priėmimo sk. teikia informaciją visą parą tel. (8 5) 261 72 17
GMP atvežti pacientai priimami be eilės.

INFORMACIJA ATVYKSTANTIEMS Į STACIONARĄ
Atvykdami gydytis stacionare turėkite

 • Asmens dokumentą.
 • Turimus medicininių dokumentų išrašus, tyrimų aprašymus, kurių nėra e.sveikatos sistemoje.
 • Jei vartojate lėtinėms ligoms gydyti (ne psichikos sutrikimams) vaistus (tabletes, injekcijas, insuliną ir kt.), pasiimkite planuojamam gydytis laikui. (SVARBU: vaistai turi būti originalioje pakuotėje (lapelyje, buteliuke ir pan.), o ne kaip pavienės tabletės). Jūsų pavarde paženklintos vaistų ar priemonių pakuotės bus paimamos ir laikomos tam skirtoje patalpoje. Pagal gydytojo rekomendacijas (atsižvelgiant į vaistą skyrusio specialisto rekomendaciją) slaugytoja vaistą ar priemonę Jums išduos. Jei sergate cukriniu diabetu, pasiimkite Jums kompensuojamas priemones nuolatiniam gliukozės koncentracijos stebėjimui. Maloniai primename, kad mūsų įstaiga suteiks visas priemones ir vaistus reikalingus Jūsų psichikos ligos ir/ar kitos ūmiais išryškėjusios būsenos gydymui.
 • Pasiimkite patogią aprangą dienos metui ir nakčiai – naktinius marškinius, pižamą (apranga turėtų būti iš natūralių medžiagų, pvz.: iš medvilnės, trikotažo). Pagalvokite apie rūbų pasikeitimą, jei planuojamas gydymas ilgesniam laikui. Tačiau, jei iškils poreikis,  galėsime pasiūlyti ligoninės pižamą.
 • Pasiimkite patogias šlepetes ar kitą patogią avalynę vaikščioti skyriaus viduje.
 • Esant reikalui būsite aprūpinti, tačiau rekomenduojame turėti būtiniausias higienos priemones (dantų šepetėlį, dantų pastą, muilą, šampūną, moterų higienai skirtas priemones, šukas,  ir t.t.). Pora rankšluosčių.
 • Ligoninėje gausite subalansuotą mitybą (pusryčius, pietus ir pavakarius), bet rekomenduojame turėti savo puodelį, arbatos, kavos, nes skyriuose bus galimybė gauti karšto vandens. Taip pat skyriuose yra šaldytuvai skirti pacientams, galima sandariuose ir švariose talpose pasidėti nedaug užkandžių. Galite pasiimti vaisių ar negendančių produktų, mineralinio/stalo vandens.  Tačiau norime atkreipti dėmesį, kad ligoninėje skiriamas maitinimas apskaičiuotas remiantis dienos mitybos poreikiu.
 • Jei naudojatės telefonu, turėkite telefono  kroviklį. Taip pat galite turėti nešiojamąjį kompiuterį ir kitus išmaniuosius įrenginius. Tik prašysime naudotis jais taip, kad netrukdytumėte kitiems pacientams.
 • Atkreipiame dėmesį, kad ligoninėje draudžiama turėti sprogstamų ir kitų pavojingų medžiagų, įrenginių, įrankių, svaiginančių ar narkotinių medžiagų, alkoholio, energinių gėrimų, maisto papildų didesnį kiekį nei mėnesiui, greitai gendančių produktų, aštriabriaunių, aštrių daiktų (vyrams galima pasiimti skutimosi mašinėlę).
 • Nerekomenduojame vežtis ir turėti didesnių pinigų sumų, brangių papuošalų ir kitų brangių daiktų. Asmens dokumentas, o Jūsų pageidavimu – piniginė ir kiti smulkūs brangūs daiktai, bus padėti į skyriaus seifą. Maloniai atsiprašome, bet už palatose paliktų daiktų saugumą neatsakome.
 • Jei jaučiate, kad Jums gydytis skyriuje bus jaukiau, galite su savimi turėti savo švarų pleduką, pagalvę ar kitus Jums padėsiančius patogiai jaustis daiktus. Maloniai informuojame, kad ligoninės patalynė atitinka medicinos įstaigoms keliamus reikalavimus, besigydančiam žmogui yra periodiškai keičiama ir dezinfekuojama.

Linkime Jums sveikatos

Administracija

Paskutinį kartą redaguota: 2024-02-13, 10:48