Naujiena

  • Titulinis
  • Naujienos
  • Rytų Europos valgymo sutrikimų tinklo konferencija „Valgymo sutrikimų problema pasaulio neramumų laikais“

Rytų Europos valgymo sutrikimų tinklo konferencija „Valgymo sutrikimų problema pasaulio neramumų laikais“

2023 11 13


Rytų Europos valgymo sutrikimų tinklas (EEEDN) 2023 m. spalio 28-30 dienomis Krokuvoje surengė antrąją tarptautinę konferenciją. Per pastaruosius kelerius metus pasaulis susidūrė su rimtomis giliomis krizėmis, kurios tęsiasi ir turi ilgalaikį poveikį mūsų saugumo jausmui, neaiškios ir ateities perspektyvos. Tiek Covid-19, tiek karas Ukrainoje lėmė smarkiai išaugusį asmenų, kenčiančių nuo valgymo sutrikimų, skaičių.

Valgymo sutrikimai yra plačiai paplitusi problema. Ydingas požiūris į svorį, kūno formas ir valgymą vaidina svarbų vaidmenį valgymo sutrikimams atsirasti. Šiems sutrikimams ypač didelę įtaką gali turėti nuolatinis stresas, nerimas ir savo gyvenimo kontrolės stoka. Šiuo metu tai ypač aktualu mūsų visuomenei.

Konferencijoje dalyvavo apie  170 psichikos sveikatos specialistų iš Vidurio ir Rytų Europos, taip pat iš Kaukazo ir Vidurinės Azijos bei valgymo sutrikimų turintys asmenys, jų artimieji.  Pranešėjai – žymūs Europos valgymo sutrikimų srities specialistai.

Konferencijoje dalyvavo gausus būrys Vilniaus miesto Psichikos sveikatos centro (VMPSC) specialistų, o Valgymo sutrikimų centro vedėja gydytoja psichiatrė Brigita Baks – konferencijos mokslinio komiteto pirmininkė, viena iš pagrindinių konferencijos organizatorių ir pranešėjų, pirmąją konferencijos dieną pirmininkavo ir plenarinei sesijai.

Plačiau skaitykite EEEDN2023 - eeedn2023.org