Naujiena

  • Titulinis
  • Naujienos
  • Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro Psichotraumatologijos centro patirtis pristatyta tarptautinėje Karo medicinos konferencija Druskininkuose

Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro Psichotraumatologijos centro patirtis pristatyta tarptautinėje Karo medicinos konferencija Druskininkuose

2024 04 11


Balandžio 4–5 dienomis Druskininkuose vyko Tarptautinė karo medicinos konferencija. Šiais metais pranešimai buvo skirti fizinės ir psichosocialinės reabilitacijos svarbai bei naujovėms aptarti. Renginyje dalyvavo ir  pranešimus skaitė kviestiniai lektoriai iš JAV kariuomenės, pranešėjai iš Ukrainos, Nyderlandų, taip pat Lietuvos kariuomenės karo medikai, psichologai, psichiatrai, Lietuvos antidopingo agentūros atstovai.

Konferencijos organizatorių žodžiais, vieni svarbiausių ir įdomiausių pranešimų – Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro Psichotraumatologijos centro darbo patirties su Ukrainos kariais, besigydančiais Lietuvoje, pristatymas bei Ukrainos Luhansko srities Rubižnės karių reabilitacijos centro, kuris buvo įkurtas 2016 m. su Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro specialistų pagalba, darbo su kariais pristatymas.

Šiemet Karo medicinos tarnybos Karių reabilitacijos centras pažymi savo veiklos 30 metų sukaktį.

Konferencijos atidaryme sveikinimo žodį tarė Jungtinių Amerikos Valstijų Oro pajėgų Vyriausiojo gydytojo štabo brigados generolas James Parry. Jis pabrėžė gyvensenos medicinos krypties taikymo naudas JAV kariuomenėje ir plėtros perspektyvas tai vystyti Lietuvos kariuomenėje, taip pat pasidžiaugdamas, jog konferencija suteikia puikią platformą apie tai diskutuoti.

Generolas James Parry už nuolatinę pagalbą nuo agresorių  besiginančiai Ukrainai padėkojo mūsų Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro vadovui Martynui Marcinkevičiui įteikdamas garbingą padėkos ženklą.

Konferencijos metu daug dėmesio buvo skiriama psichologinėms ir gyvensenos medicinos temoms aptarti. Lietuvos, JAV ir Ukrainos pranešėjai aptarinėjo psichologinio atsparumo ugdymo ypatybes, Ukrainos karių psichinės būklės pokyčius karo metu ir psichosocialinės pagalbos, tarptautinio bendradarbiavimo galimybes.

Renginyje buvo skaitomi pranešimai apie įvairius medicininės reabilitacijos gydymo metodus ir kryptis, pristatomos medicininės ir reabilitacinės įrangos naujovės. Viena iš konferencijos pranešėjų – Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro Psichotraumatologijos centro vadovė gydytoja psichiatrė Olesia Morozova. Ji kalbėjo apie Ukrainos karių, kurie fizinę reabilitaciją atlieka Druskininkų karių reabilitacijos centre, psichinę sveikatą ir traumines patirtis.

Renginyje dalyvavo daugiau kaip 300 dalyvių iš Lietuvos, svečiai iš JAV, Nyderlandų, Ukrainos, ir kitų šalių.

Konferencijos metu veikė Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro jaunųjų ukrainiečių ir baltarusių, Psichotraumatologijos centro klientų, kūrybos darbų paroda, atspindinti jų emocijas, išgyvenimus ir troškimą pamiršti karo baisumus bei represijas.