Naujiena

Jubiliejinė tautodailininko Osvaldo Žvirblio darbų paroda

2022 12 06


Gamta yra nuostabi meno dirbtuvė, tačiau ne kiekvienam ji paklūsta. Prisilietus gabaus meistro rankoms, viskas gali virsti meno kūriniais, kurie atskleidžia jos amžinąjį grožį. Viena iš pigiausių ir greičiausiai gamtoje užaugančių natūralių medžiagų yra šiaudai. Šiaudai yra graži, trapi, bet ją tinkamai paruošus ir apdorojus, labai patvari medžiaga. Iš šiaudų pagaminti kūriniai gali būti saugomi ilgą laiką, jų pirminė išvaizda nesikeičia ilgai.
Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro Psichosocialinės reabilitacijos užimtumo terapeutas tautodailininkas Osvaldas Žvirblis dirbti su šiaudeliais, daryti iš jų paveikslus, pradėjo labai seniai. Ir, nors šis kūrybinis procesas reikalauja didelio susikaupimo, kruopštumo ir lakios vaizduotės, jis nepabosta. Kiekvieną kartą Osvaldas stengiasi sugalvoti ką nors naujo, neįprasto ir originalaus. Jo paveikslų kompozicijos yra labai savitos, jose naudojami tautosakos elementai, augaliniai motyvai, sudėtinga raštų ornamentika.
Osvaldo darbuose visada yra naujumo, ieškojimų, kurie kaskart leidžia pasiekti vis tobulesnių rezultatų.
Šiandien Psichosocialinės reabilitacijos skyriuje atidaryta penktoji Osvaldo paveikslų iš šiaudelių paroda. Ji išskirtinė tuo, kad joje eksponuojami labai didelio formato kūriniai, pareikalavę daug kūrybos valandų.
Į parodos atidarymą sugužėję kolegos ir bendraminčiai išsakė daug padėkos žodžių ir linkėjimų Osvaldui. Buvo šeimyniškai jauku, gera ir tikra.
 
Maloniai kviečiame pasigrožėti.