Naujiena

Šių metų Tarptautinė slaugytojų diena skirta slaugos ateičiai

2023 05 12


Tarptautinė slaugytojų diena visame pasaulyje minima kasmet gegužės 12 d. – šiuolaikinės slaugos įkūrėjos Florencijos Naitingèil (Florence Nightingale) gimtadienio proga. Kiekvienais metais Tarptautinė slaugytojų taryba paskelbia aktualią temą, į kurią atkreipiamas ypatingas dėmesys. Šių metų tema „Mūsų slaugytojai. Mūsų ateitis“ aktualizuoja visuomenės senėjimą, vis didėjančią slaugos darbuotojų paklausą ir stygių. Būtina ieškoti sprendimų, kaip padėti slaugytojams, bei ieškoti būdų, kaip sustiprinti pasaulinę sveikatos sistemą, kad būtų patenkinti augantys sveikatos priežiūros poreikiai.

Tarptautinės slaugytojų tarybos prezidentės dr. Pamelos Cipriano teigimu, turime pasimokyti iš pandemijos pamokų ir paversti jas veiksmais ateičiai, užtikrinančiais slaugytojų apsaugą, pagarbą ir tinkamą įvertinimą. Kovo mėnesį paskelbtoje naujoje Tarptautinės slaugytojų tarybos ataskaitoje teigiama, kad pasaulinis slaugytojų trūkumas turėtų būti traktuojamas kaip pasaulinė ekstremalioji sveikatos problema, o sveikatos sistemos visame pasaulyje pradės atsigauti po pandemijos padarinių ir bus atkurtos tik tada, kai bus pakankamai investuota į gerai remiamą pasaulinę slaugos darbo jėgą.

Nuoširdžiai sveikindami slaugytojus profesinės šventės proga, prisiminkime, koks sunkus, daug fizinių ir dvasinių resursų reikalaujantis jų darbas, negailėkime jiems padėkos žodžių bei šiltų šypsenų ne tik šią dieną, suteikdami savo kantriems slaugytojams kuo daugiau gerų emocijų, kurių visi tikisi ir laukia iš jų.